Deklaracja dostępności

Urząd Gminy Gdów zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Urzędu Gminy Gdów. Data publikacji strony internetowej: 2010-05-01. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2010-05-01.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

  • Niektóre osadzone materiały wideo - brak napisów rozszerzonych i audiodeskrypcji. Materiały zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.
  •  Zbyt niski kontrast niektórych elementów tekstowych i nietekstowych. Kontrast zostanie poprawiony w ramach modyfikacji usuwającej błędy w dostępności .
  •  Formularze PDF bez znaczników (tagów) struktury. Formularze będą sukcesywnie wymieniane. Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

 Deklarację sporządzono dnia: 2020-03-23. Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2023-03-30

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe Każdy ma prawo:

  •  zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  •  zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  •  wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie. Żądanie musi zawierać:
  • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  •  wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  •  wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej (np. na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.).

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia. Skargi i odwołania W przypadku odmowy zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub elementu strony wskazanej w żądaniu albo w przypadku odmowy skorzystania z alternatywnego sposobu dostępu przez osobę występującą z żądaniem, osoba ta ma prawo do złożenia skargi w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub elementu strony. Do skarg rozpatrywanych w postępowaniach w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub elementu strony internetowej stosuje się przepisy działu VIII ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego.

Skarga powinna zawierać:

  •  imię i nazwisko (nazwę) wnoszącego skargę,
  • adres (wskazanie miejscowości, ulicy, nr domu i mieszkania) wnoszącego skargę,
  • treść skargi lub wniosku (treść może być wyrażona w sposób dowolny, przy czym istotne jest, aby można było na jej podstawie ustalić przedmiot skargi).

Skargę niezawierającą imienia i nazwiska (nazwy) oraz adresu wnoszącego skargę pozostawia się bez rozpoznania. Skargę można złożyć pisemnie do Urzędu Gminy Gdów, ul. Rynek 40 , 32-420 Raków Skargę można złożyć też ustnie do protokołu (w tym przypadku protokół podpisany zostaje przez wnoszącego skargę oraz osobę przyjmującą zgłoszenie). Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-03-23. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Edyta Trojańska, etrojanska@gdow.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48122514166, nr wew. 140. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności. Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.

Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu,, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich. Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Urząd Gminy w Gdowie, 32-420 Gdów, Rynek 40. Opis dostępności:.

  • Wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli:

Do budynku Urzędu Gminy prowadzi jedno wejście, od ul. Rynek. Przed drzwiami wejściowymi zewnętrznymi (brak automatycznie otwieranych drzwi) znajdują się schody bez wsparcia w postaci podjazdu dla wózka. Wewnątrz budynku prowadzą kolejne schody kierujące na Dziennik Podawczy (zaopatrzony w drzwi automatyczne) oraz do holu.
W tylnej części budynku, obok parkingu znajduje się winda umożliwiająca dostanie się do budynku na parter oraz piętro. Dostęp na II piętro, gdzie znajduje się Sala Obrad jedynie schodami.

  • Opis dostosowań: Na ten moment w budynku Urzędu brak pochylni, platform, informacji głosowych czy pętli indukcyjnych;
  • W obrębie budynku znajdują się 3 oznaczone miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych – 2 bezpośrednio przed Urzędem Gminy, od strony Rynku, 1 – na parkingu wewnętrznym w północnej części budynku.
  • Brak ograniczeń względem wstępu do budynku osobie z psem przewodnikiem
  • Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu.
  • W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących